Trulli
प्रदेश नं १राजनीतिसमाचार

गच्छेदारको निधनमा देउवाद्वारा दुख व्यक्त

नेपाली कांग्रेसका उपसभापति एवं नेपाल सरकारका पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारकी धर्मपत्नी निर्मला गच्छदारको आज विहान ४ः४५ बजे काठमाडौंको नर्भिक अस्पतालमा उपचारका क्रममा निधन भयो ।    स्वर्गीय गच्छदार लामो समयदेखि कलेजो सम्बन्धी समस्याबाट पीडित हुनुहुन्थ्यो । यस अघि उहाँलाई भारतको नयाँ दिल्ली स्थित सर गंगाराम अस्पतालमा लगेर समेत उपचार गरिएको थियो ।

पिता भक्तचरण श्रेष्ठ र माता तुलसीमाया श्रेष्ठको सुपुत्रीका रुपमा वि.सं. २०१७ जेठ १५ गते सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको चौतरामा जन्मनु भएकी स्वर्गीय गच्छदारले नेपालको लोकतान्त्रिक आन्दोलनहरुमा सक्रिय योगदान पु¥याउनु भएको थियो । स्वर्गीय गच्छदारको श्रीमान्, छोराहरु— सुमन, सुभाष र छोरी रिना गच्छदार हुनुहुन्छ ।

नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले उहाँको निधनप्रति गहिरो दुःख व्यक्त गर्दै भन्नु भएको छ— “नेपाली कांग्रेसका उपसभापति एवं मेरा मित्र विजयकुमार गच्छदारकी धर्मपत्नी निर्मला गच्छदारको निधनको खबरले दुःखीत र मर्माहत भएको छु । नेपालको लोकतान्त्रिक आन्दोलनहरुमा स्वर्गीय गच्छदारले पु¥याउनु भएको सक्रिय योगदानको स्मरण गर्दै उहाँप्रति भावपूर्ण श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दछु । साथै, उहाँको आत्माको चिर शान्तिको कामना गर्दै विजयजी लगायत शोकाकूल परिवारजनमा पार्टी र आफ्नो व्यक्तिगत तर्फबाट गहिरो समवेदना प्रकट गर्दछु ।”

Trulli

Related Articles

प्रतिक्रिया लेख्नुहोस्

Back to top button